CH Ogrody Podczas SCBF 14.02.2012

CBRE Global Investors firma, która przygotowuje rozbudowę Centrum Handlowego Ogrody, przedstawi podczas konferencji poświęconej rynkowi centrów handlowych szczegółową koncepcję obiektu, który jest realizowany w Elblągu.

Otwarcie rozbudowanego CH Ogrody zaplanowano na rok 2014. Po zakończeniu inwestycji wartej 55 mln euro powstanie ponad dwukrotnie większe nowoczesne centrum o powierzchni najmu ponad 40 tys. mkw. z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi.

Przypomnijmy, obiekt został uruchomiony w marcu 2002 roku i był pierwszym tego typu kompleksem w Elblągu skupiającym pod jednym dachem duży hipermarket i galerię licznych sklepów. Centrum zlokalizowane jest przy jednej z głównych ulic miasta z dogodnym dojazdem. Powierzchnię ok 17 tys. mkw. zajmuje głównie 5 dużych sklepów: Carrefour, Komfort, RTV EURO AGD, Deichmann i Reserved. Oprócz wyżej wymienionych lokali w centrum funkcjonuje około 50 sklepów i punktów usługowych należących do znanych sieci krajowych i zagranicznych oraz lokalnych kupców. Wśród najemców w obiekcie znaleźć można ponadto firmy gastronomiczne, a także usługowe takie jak centrum fitness, solarium, salon optyczny, zakład fotograficzny, sklep komputerowy, pralnia chemiczna, salony telefonii komórkowej i kantor wymiany walut. Klienci odwiedzający centrum mają również do dyspozycji Plac Zabaw dla dzieci oraz parking na 900 samochodów.

CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest jedną firm działających w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. CBRE Global Investors jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to $94.8 mld.

W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in. .: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.