Inwestor realizuje obecnie kilka projektów komercyjnych

Elbfonds Development Sp. z o.o. zamierza wybudować centrum handlowe w Piekarach Śląskich. Obiekt będzie miał 9,5 tys. mkw. powierzchni najmu. – Inwestycja znajduje się w fazie projektowania oraz rozmów z kluczowymi najemcami. Planowane Rozpoczęcie prac budowlanych jest zaplanowane na II połowę 2012 roku – informuje Elżbieta Krawczyk, przedstawicielka inwestora. Projekt zostanie zaprezentowany podczas najbliższej edycji Shopping Center Business Forum.

Centrum handlowe zlokalizowane będzie na działce o powierzchni około 2,4 ha, przy skrzyżowaniu ul. Karola Miarki z drogą wojewódzką nr 911, w pobliżu zjazdu z autostrady A1. Obiekt będzie dysponował liczbą około 270 miejsc parkingowych. W entrum funkcjonować będzie około 30 sklepów, w tym: supermarket spożywczy, sklep typu RTV/AGD, lokale modowe, drogeria, usługi, jubiler, akcesoria, a także gastronomia i sklepy z wyposażeniem wnętrz.

Obiekt został zaprojektowany przez Studio Architektoniczne Atelier Mirosław Polak, Marek Skwara. Elbfonds Development planuje otworzyć centrum handlowe w Piekarach Śląskich pod koniec 2013 roku. Inwestor samodzielnie zajmuje się jego komercjalizacją.

Elbfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek Elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat angażując się w obiekty handlowe jako inwestor i deweloper. Fundusz zrealizował już kilka mniejszych inwestycji w Polsce o łącznej powierzchni najmu 20 tysięcy metrów kwadratowych. Obecnie realizuje lub zamierza zrealizować kilka projektów w rodzaju convenience shopping center, m.in. w Piekarach Śląskich, Poznaniu czy Lubinie. We wrześniu 2011 roku firma inwestor otworzył centrum handlowo-usługowe Józefosław w Piasecznie koło Warszawy.