Mc Donald's otworzy lokal w galerii Sky Tower

Sieć Mc Donald’s serwująca dania typu fast food otworzy swoją kolejną restaurację11 maja 2012 . Sieć zajmie lokal o powierzchni około 500 metrów kwadratowych usytuowany na parterze galerii Sky Tower we Wrocławiu.

Mc Donald’s, światowy potentat wśród restauracji szybkiej obsługi, na polskim rynku zadebiutował w 1992 roku. Dziś sieć obecna jest w 120 miastach Polski. Posiada 278 restauracji, w tym 142 prowadzone na zasadzie franczyzy przez 52 licencjobiorców, 198 restauracji typu McDrive, 57 restauracji z opcją McCafe oraz 29 restauracji z opcją Gym’n’fun.

Galeria Handlowa Sky Tower powstanie w najwyższym kompleksie architektonicznym w kraju. Otwarcie obiektu zaplanowano na drugi kwartał 2012 roku. Na 30 tys. mkw. znajdzie się 120 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz nowoczesny fitness.

Oprócz sieci Mc Donald’s strefę gastronomiczną obiektu uzupełnią także m.in. Starbucks Coffe Heaven. Część z nich będzie ulokowanych bezpośrednio od ul. Powstańców Śląskich z niezależnymi wejściami od ulicy.

Pomysłodawcą i inwestorem kompleksu Sky Tower jest dr Leszek Czarnecki – przedsiębiorca od lat związany z Wrocławiem. Jest głównym akcjonariuszem notowanej na GPW w Warszawie finansowej grupy kapitałowej GETIN Holding. Kontroluje również spółki deweloperskie odpowiedzialne m.in. za Arkady Wrocławskie i warszawskie- Osiedle Przy Promenadzie.

Więcej o projekcie Sky Tower będzie można się dowiedzieć 14.02.2012 roku podczas konferencji Shopping Center Business Forum, która odbędzie się w warszawskim hotelu Hilton.