Budowa Sukcesji rozpocznie się w 2012 roku

Centrum Handlowo- Rozrywkowe Sukcesja to wielofunkcyjny kompleks o powierzchni najmu 49,7 tys. mkw. W obiekcie znajdą się 172 sklepy i punkty usługowe, a także hotel z 147 pokojami na powierzchni ok. 7,1 tys. mkw. Przewidziano ponad tysiąc miejsc parkingowych.

Obiekt powstanie na terenie wielkości 3,2 ha przy al. Politechniki w Łodzi, w pobliżu ścisłego centrum miasta, kampusu Politechniki Łódzkiej oraz Międzynarodowych Targów Łódzkich. W kompleksie znajdą się m.in.: galeria handlowa z food courtem, trzygwiazdkowy hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo-rekreacyjna (m.in. 9-salowy multipleks, klub fitness i plac zabaw dla dzieci) oraz dwupoziomowy parking.

Jak wynika z badań GfK Polonia, przeprowadzonych dla Fabryki Biznesu, potencjalnie 900 tys. osób będzie mogło dojechać do Sukcesji z różnych rejonów miasta i aglomeracji łódzkiej w ciągu maksymalnie pół godziny. 338 tys. dojedzie w czasie nieprzekraczającym 10 minut. Centrum zostało oficjalnie zarejestrowane w BRE Global Ltd, instytucji przyznającej międzynarodowe certyfikaty zrównoważonego rozwoju BREEAM (BRE Environmental Assessment Method).

Autorem projektu jest wrocławska pracownia Group-Arch. Inwestor otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę, która ma się rozpocząć w 2012 roku. Oddanie do użytku zaplanowane jest na 2014 rok.