Jan Mroczka, prezes Rank Progress SA

Rank Progress SA zaprasza 18 stycznia 2012o godzinie 14.00 na czat inwestorski z prezesem Janem Mroczką. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. W czasie rozmowy Jan Mroczka wyjaśni wszystkie interesujące uczestników kwestie związane z polityką dywidendową, bieżącą sytuacją firmy oraz strategią na 2012 rok i planami inwestycyjnymi na najbliższe miesiące. 
 

Rank Progress SA, notowana na warszawskiej GPW od lipca 2010 roku, to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski. Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. Akcjonariusze spółki Rank Progress mogą liczyć na  50 mln zł. dywidendy  z zysku za 2011 rok.

 Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress SA – współzałożyciel firmy i jeden z jej dwóch większościowych udziałowców. Jak podkreśla-jego cele to ciągły rozwój i realizacja nowych projektów inwestycyjnych. W ciągu zaledwie 10 lat firma pod jego zarządem oddała do użytku 23 wielkopowierzchniowe obiekty komercyjne, 5 własnych galerii handlowych i 13 projektów krótkoterminowych, stając się jedną z największych firm inwestycyjno-deweloperskich na polskim rynku.