Agata Brzezińska, Leasing Director, Neinver Polska

Rok 2012 będzie dla Neinver Polska okresem wytężonej pracy przy dwóch kluczowych inwestycjach – budowy Galerii Katowickiej powstającej wraz z dworcem kolejowym i drugiego już w Warszawie centrum outlet Factory.

W połowie roku zostanie oddana do użytku hala najnowocześniejszego w Polsce dworca kolejowego. To pierwszy etap realizowanej wspólnie przez Neinver i PKP, jednej z największych inwestycji w tej części Europy. Na trzyhektarowej działce stanie kompleks zlokalizowany na siedmiu poziomach, z których trzy znajdą się pod ziemią. Oprócz dworca kolejowego w kompleksie powstaje też, przelotowy dworzec autobusowy, a także Galeria Katowicka, której otwarcie zaplanowano na 2013 r., wraz z parkingiem na 1200 samochodów. Inwestycja wymaga gruntownej przebudowy całego układu komunikacyjnego w tym rejonie i obejmuje zarówno ruch kolejowy, samochodowy, jak i pieszy. Zakończenie budowy radykalnie usprawni komunikację w całym regionie. Plan przewiduje, że w przyszłości obok obiektu powstanie również biurowiec klasy A, który będzie ostatnim etapem inwestycji wartej 240 mln euro. Całkowita powierzchnia użytkowa centrum komunikacyjno – handlowo – biurowego wyniesie około 200 tys. mkw. , w tym 53 tys. mkw. powierzchni handlowej w Galerii Katowickiej, w której będzie funkcjonowało 250 sklepów.

Pod koniec 2012 roku Neinver planuje oddanie do użytku drugiego w portfolio firmy centrum typu outlet w Warszawie. Factory Warszawa Annopol o powierzchni handlowej 19,7 tys. mkw. będzie jednocześnie drugim pod względem wielkości, po krakowskim Factory, centrum outlet należącym do Neinver. Zajdzie się w nim 120 sklepów, a klienci będą mieli do dyspozycji 1400 miejsc parkingowych. Nowy obiekt powstanie w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Przebiegająca w pobliżu Trasa Toruńska – której przebudowa dobiega końća – to jedna głównych arterii stolicy po prawej stronie Wisły, stanowiąca fragment drogi krajowej nr 8. Po zakończeniu przebudowy, do nowego Factory będzie można dojechać samochodem z centrum miasta w 15 minut. Lokalizacja umożliwi klientom także dogodny dojazd komunikacją publiczną. Factory Annopol będzie pierwszym centrum typu outlet w prawobrzeżnej części Warszawy.