Obiekt będzie miał 6,4 tys. mkw. pow. najmu

Savia Karpaty Sp. z o.o., której właścicielem jest Tesco Sp. z o.o. otrzymała już decyzję o warunkach zagospodarowania i zabudowy obszaru, na którym ma powstać mały park handlowy typu convenience shopping w Bielsku Białej. Obiekt powstanie między Aleją Gen. Wiesława Andersa oraz ulicami Kolistą i Generała Sosnkowskiego, obok istniejącego hipermarketu spożywczego Kaufland, w bezpośrednim sąsiedztwie kilku osiedli mieszkaniowych.

Obiekt powstanie na działce o powierzchni ponad 22,6 tys. mkw. Całkowita powierzchnia najmu wynosić będzie 6,4 tys. metrów kwadratowych. W skład parku handlowego wejdą: wolnostojący supermarket Biedronka o powierzchni 1 200 mkw. oraz wielofunkcyjny obiekt handlowy o powierzchni około 5 200 mkw. mieszczący około 10 lokali do wynajęcia. Przewidywany profil najemców to drogeria, apteka, sklepy odzieżowe, obuwnicze, sportowe, sklep RTV AGD oraz różne punkty usługowe. Na terenie parku handlowego będzie się także znajdował parking na około 260 samochodów.

Nadzór inwestorski nad inwestycją sprawuje TOM Investment Group sp. z o. o. (TOM-IG), zaś firma MeblodomPlus jest generalnym wykonawcą. Za komercjalizację obiektu odpowiada firma Sofis. Projekt parku handlowego został opracowany przez Studio Architektoniczne Ozone.