Korczowa Dolina zmienia właściciela

Działające od sierpnia 2011 roku, Centrum Handlu Korczowa Dolina, obiekt handlowy zlokalizowany 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej z końcem 2011 roku zmieniło strukturę własności.

Większościowym udziałowcem spółki Korczowa Dolina został Robert Karczewski, posiadający wieloletnie doświadczenie w realizacji logistycznych i przemysłowych obiektów deweloperskich dla takich klientów jak DPD, Pekaes czy Schrag Polska, a także obiektów handlowych wybudowanych dla sieci Decathlon, Selgros, Lidl. Zależne od Roberta Karczewskiego spółki są również aktywne w dziedzinie generalnego wykonawstwa obiektów kubaturowych, w tym obiektów handlowych zarówno w kraju jak i za granicą. Do zrealizowanych inwestycji należą sklepy sieci Decathlon, Selgros, Lidl czy hale targowe Centrum Handlowego Ptak.

Nowy, większościowy inwestor w najbliższym czasie planuje zainwestowanie środków finansowych w intensywne działania marketingowe po stronie ukraińskiej i polskiej. W ostatnim czasie znacznie poprawione zostały kierunkowskazy na trasie dojazdowej do centrum. Od stycznia uruchomiono bezpłatną linię autobusową kursująca na trasie przejście graniczne w Medyce – Centrum Handlu Korczowa Dolina. Ponadto, jak już informowaliśmy, inwestor, już na wiosnę, zaplanował rozpoczęcie budowy kolejnej hali Lwowskiej, jej otwarcie nastąpi jeszcze jesienią 2012 roku.

W kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. docelowo funkcjonować będą trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2 200 miejsc. Ważnym atutem hal jest duża różnorodność wielkości powierzchni lokali handlowych – już od 10 mkw. – z możliwością łączenia modułów. W uruchomionej hali Kijowskiej, pierwszym z trzech budynków, na powierzchni najmu 15 000 mkw., z parkingiem na ponad 700 miejsc postojowych, działają krajowe i zagraniczne firmy z branży odzieżowej, spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, wyposażenia wnętrz, a także kawiarnie i restauracje. Za proces komercjalizacji Korczowej Doliny odpowiada firma Sofis Real Estate.