Otwarcie Galerii Świdnickiej zaplanowano w marcu 2012

Otwarcie Galerii Świdnickiej zaplanowano na początek marca. Trwają tam ostatnie roboty przy  budowie elewacji oraz dojazdu do obiektu. Prace związane z dogodną komunikacją w rejonie obiektu warte są 4 mln zł i są finansowane przez Rank Progress. Trwa też proces komercjalizacji centrum, a lokale przekazywane są kolejnym najemcom. Zgodnie z harmonogramem, w większości lokali trwają już prace adaptacyjne. Wśród najemców galerii są m.in. Apart, CCC, Cropptown, House, Mohito, Orsay, Reserved, a także sieci Empik, Intermarche, Kolporter, Media Expert, Rossmann i Vision Express. Znajdą się w niej również: kino Cinema 3D, centrum fitness oraz restauracje Choice, Efez, Siciliano, Broaster Chicken oraz 3Naj. Galeria Świdnicka to 24 tys. mkw. powierzchni całkowitej, ponad 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 15 i pół tysiąca zostało przeznaczone pod wynajem. Galeria będzie dysponować parkingiem na 400 miejsc oraz czterosalowym kinem na 970 miejsc. Powstaje w ścisłym centrum Świdnicy, na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. To jedyna galeria handlowa w mieście, liczącym blisko 60 tys. mieszkańców.

Przed otwarciem Galerii Świdnickiej Rank Progress SA zorganizował konkurs na nazwę ulicy, przy której znajduje się powstająca obiekt. Do drugiego etapu, komisja konkursowa,  zakwalifikowała trzy nazwy: Bulwar Bystrzycki, Miłego Dnia i Cudne Manowce.  Po 22 stycznia, nazwa, która otrzyma od internautów najwięcej głosów, zostanie oficjalnie zgłoszona pod obrady Rady Miejskiej Świdnicy. Jeżeli radni wyrażą zgodę na wybór mieszkańców, nastąpi uroczyste otwarcie nowej ulicy.  

 Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

W latach 2001 – 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw., oraz 6 własnych galerii handlowych, o łącznej powierzchni 136 tys. mkw. : w Jeleniej Górze, Kaliszu i Legnicy, oraz sprzedanych już obiektów w Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu. W latach 2007 – 2011 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw.  W trakcie budowy znajduje się centrum handlowe w Świdnicy.