Galeria będzie gotowa na przełomie kwietnia i maja 2012 roku

Miasto Rydułtowy informuje, że w związku z budową centrum handlowego rozpoczęła się przebudowa ulicy Raciborskiej. Cześć prac jest finansowanych przez inwestora galerii – spółkę DL Invest Group, ale większość prac jest finansowana miasto i Zarząd Dróg Wojewódzkich. Przebudowa obejmuje pięć etapów. Roboty budowlane przy korzystnych warunkach atmosferycznych będą trwały około 4 miesięcy.

Większość prac prowadzona będzie przy czynnym jednym pasie ruchu. Ruchem będzie kierować sygnalizacja świetlna. Jak informuje przedstawiciel biura inwestycji UM Rydułtowy, inwestor finansuje budowę zjazdów z ul. Raciborskiej na parkingi przyszłej galerii. Z kolei przebudowa skrzyżowania ul. raciborskiej z ul. Bema finansuje miasto i ZDW.

Galeria Rydułtowy jest w budowie od sierpnia 2011 roku Otwarcie Centrum handlowego planowane jest na przełomie kwietnia i maja 2012 roku. Obiekt powstaje na działce o powierzchni 1,1 ha w przy drodze wojewódzkiej w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego obiektu handlowego Kaufland oraz Parku Wodnego realizowanego przez urząd miasta.

Aktualny stan realizacji projektu przebiega zgodnie z planem. Obiekt będzie miał ponad 3,6 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Galeria jest też już w całości skomercjalizowana. Za proces komercjalizacji obiektu odpowiada spółka Fenix-Invest Sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej DL Invest Group. Na liście najemców są m.in. takie marki jak: Rossmann, Deichmann, Pepco, Textil Market, Apteka z Optykiem Lykos Farm oraz Jysk, który będzie największym najemcą w obiekcie i zajmie lokal o powierzchni 1100 metrów kwadratowych.

Inwestorem i generalnym wykonawcą galerii jest DL Invest Group sp. z o.o. Grupa zrzesza spółki działające w branżach związanych z obrotem nieruchomościami i inwestycjami kapitałowymi oraz w branży deweloperskiej, projektowej, budowlanej, produkcyjnej.