CH 3 Stawy

Pomimo tego, że centrum było zamknięte w 25 i 26 grudnia, a w Wigilię było otwarte tylko do godz. 15, w tygodniu poprzedzającym Święta było prawie tyle samo klientów, co w tygodniu wcześniejszym.  Prawdziwe oblężenie miało miejsce 23 grudnia, kiedy zanotowano największą frekwencję w całym miesiącu. Była ona ponad dwukrotnie większa niż w zwykłym dniu pracującym. W kolejnym tygodniu frekwencja nie zmniejszyła się znacznie. W sumie w grudniu CH 3 Stawy odwiedziło prawie pół miliona osób.

Centrum Handlowe 3 Stawy  w Katowicach przy ul. Pułaskiego zbudowano w 1999 roku.Obiekt przeszedł w ostatnich latach gruntowna modernizacje. Na terenie Centrum znajdują się 43 sklepy i butiki w tym 7 sklepów wielkopowierzchniowych: Tesco, H&M, Reserved, Euro AGD, Cubus, Empik. Powierzchnia najmu centrum to 40 tyś. mkw. 3 Stawy oferuje  2000 miejsc parkingowych, w tym 1200 na parkingu podziemnym i 700 na naziemnym.

Właścicielem Centrum jest Union Investment Real Estate AG międzynarodowa firma inwestycyjna specjalizująca się w otwartych funduszach nieruchomości dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Union Investment zarządza aktywami o wartości 18 miliardów Euro w sześciu funduszach nieruchomości.

Zarządca obiektu jest Apsys międzynarodowy operator nieruchomości handlowych. W Polsce jest deweloperem i zarządcą 14 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 600 000 m2, zlokalizowanych w 11 miastach Polski. Apsys to firma zajmująca się kompleksową obsługą centrów począwszy od zarządzania umowami najmu, przez tworzenie strategii marketingowych, po techniczne utrzymanie centrów. Flagowym projektem firmy w Polsce jest wielofunkcyjne centrum Manufaktura w Łodzi.