CH Ogrody z drogerią Rossmann

Spółka CBRE Global Investors podpisała umowę z siecią supermarketów drogeryjnych Rossmann na wynajem 482 mkw. powierzchni w projekcie rozbudowywanego CH Ogrody w Elblągu.

Umowa z siecią Rossmann została podpisana w styczniu br. Drogeria zajmie lokal o powierzchni 482 mkw. usytuowany na parterze na parterze. Wcześniej podpisana została umowa z kluczowym najemcą modowym: H&M na wynajem 1 600 mkw. powierzchni na dwóch poziomach. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami.

Właściciel centrum – CBRE Global Investors – podjął decyzję o rozbudowie obiektu w wyniku której centrum podwoi swoją powierzchnię, stwarzając przestrzeń dla nowych w Elblągu marek modowych, restauracji i kawiarni oraz wielosalowego kina. Dzięki rozbudowie powstanie również większy, wielopoziomowy, parking podziemny i naziemny.

Powierzchnia rozbudowywanego centrum wyniesie 43 500 mkw. Na dwóch poziomach znajdzie się około 130 sklepów i punktów usługowych. Rozbudowa rozpocznie się w III kwartale 2012 roku. Wszystkie prace odbywać się mają, jak zapewnia inwestor, w sposób zapewniający funkcjonowanie większości dotychczasowych najemców. Za realizację projektu, w tym również komercjalizację, odpowiedzialna jest firma Acteeum Central Europe, która działa na zlecenie dewelopera – CBRE Global Investors.

Obecne od 2002 roku na elbląskim rynku Centrum Handlowe Ogrody oferuje 17 500 mkw. powierzchni GLA. Mieści się w nim 55 sklepów i punktów usługowych, m.in.: hipermarket Carrefour (10 200 mkw.), Komfort, RTV Euro AGD, Deichmann oraz Reserved. Klienci mogą korzystać z ponad 900 miejsc parkingowych.

CH Ogrody zlokalizowane są w gęsto zaludnionej części Elbląga (osiedla: Zawada i Nad Jarem zamieszkane przez blisko 60 tysięcy osób), 250 m od nowo wybudowanych przedmieść (Modrzewina-Północ, Krasny Las i Dąbrowa).

Spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest firmą działającą w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. Jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94.8 mld. dolarów. W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in. .: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.