Galeria Burgas

GTC Bułgaria – spółka zależna Globe Trade Centre S.A. (GTC),  współwłaściciel i zarządca Galerii Burgas – zawarła znaczącą umowę najmu z marką H&M.  Renomowana szwedzka marka odzieżowa H&M otworzy w Galerii Burgas swój pierwszy sklep w południowej części Bułgarii. Zgodnie z postanowieniami umowy, wielkość powierzchni najmu nie może być ujawniona.

Galleria Burgas będzie dysponowała 35 000 mkw. powierzchni handlowej netto oraz 1 200 miejscami parkingowymi. Centrum zostanie otwarte wiosną 2012 roku. Będzie to pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w południowo-wschodniej części Bułgarii, jak również pierwszy w kraju obiekt handlowy z certyfikatem LEED. Podobnie jak pozostałe inwestycje handlowe GTC w tym regionie Europy, projekt ma szansę wprowadzić na lokalny rynek zupełnie nowy model handlu i rozrywki. Bułgaria pozostaje krajem o najmniejszym nasyceniu nowoczesnymi powierzchniami handlowymi w Unii Europejskiej.

Poza H&M, w gronie najemców Galerii Burgas znajdują się też inne znane marki. W ciągu ostatnich miesięcy, GTC podpisała umowy m.in. z Grupą Inditex (Zara i Bershka), Cinema City (dziesięciosalowy multiplex), supermarketem Carrefour, klubem Pure Fitness oraz markami Subway, Deichmann i Seven Hill.

Położone na wybrzeżu Morza Czarnego Burgas to czwarte pod względem wielkości miasto w Bułgarii (ponad 215 000 mieszkańców). Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i turystycznym, który co roku odwiedza ponad milion turystów.

Globe TradeE Centre S.A. (GTC) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie.

GTC realizuje i zarządza inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym. Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 1.000.000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 539.000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki wynoszą 2,4 mld Euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index. Od niedawna akcje Spółki są również notowane w indeksie CECE na giełdzie w Wiedniu. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.