Zarząd BBI Development NFI S.A. poinformował w raporcie bieżącym, że 17 stycznia br. spółka współkontrolowana przez emitenta – Nowy Plac Unii S.A. w Warszawie zawarła z Bankiem Polska Kasa Opieki S.A. umowę kredytu dotyczącą finansowania przedsięwzięcia realizowanego przy ul. Puławskiej.

Na podstawie umowy Bank udzielił NPU długoterminowego kredytu deweloperskiego – na kwotę 105 mln euro lub kwotę odpowiadającą 75 proc. łącznych kosztów realizacji projektów lub kwotę odpowiadającą 60 proc. wartości rynkowej nieruchomości, na której projekt jest realizowany, czytamy w raporcie.

Spółka poinformowała także, że podpisała dwie umowy najmu powierzchni biurowych, magazynowych i usługowych w realizowanym kompleksie. Przedmiotem umów jest najem biur zlokalizowanych na dziewięciu piętrach realizowanego kompleksu, a także powierzchni wspólnych, powierzchni magazynowych, lokali usługowych w galerii handlowej oraz 135 miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia objęta najmem (bez miejsc parkingowych) wynosić będzie ok. 10.277 mkw., w tym ok. 435 mkw. powierzchni lokali usługowych, zlokalizowanych na parterze, w galerii handlowej.
Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 tys. mkw., w Placu Unii, na trzech poziomach mieścić się będzie również Galeria Miejska o pow. 15 500 mkw. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, punkty usługowe i delikatesy Supersam.

Plac Unii to wspólny projekt realizowany przez Liebrecht & Wood i BBI Development NFI. Za roboty budowlane części naziemnej budynku w projekcie odpowiedzialna jest firma Warbud S.A. Wynagrodzenie wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy (bez prac dodatkowych) zostało ustalone ryczałtowo na 49.821.263 euro netto.

Liebrecht & wooD to europejska firma deweloperska, realizująca od ponad 15 lat projekty na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Liebrecht & wooD zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, od koncepcji po zarządzanie obiektem. Główna działalność firmy skupia się na realizacjach biurowych, parkach handlowych oraz centrach typu outlet (Fashion House Outlet Centre), zlokalizowanych w głównych miastach Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, takich jak: Warszawa, Gdańsk, Sosnowiec, Bukareszt, Belgrad, Moskwa i Sankt Petersburg.

BBI Development NFI S.A. jest polską spółką publiczną, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfelu inwestycyjnym BBI Development znajdują się projekty wyróżniające się prestiżową lokalizacją. BBI Development realizuje projekty głównie w Warszawie, oferując nabywcom zarówno ekskluzywne apartamenty przy Trakcie Królewskim (Rezydencja Foksal), jak i lofty (Koneser). Ostatnią oddaną inwestycją jest budynek mieszkalny o podwyższonym standardzie – Dom na Dolnej. BBI wspólnie z WSS Społem Śródmieście w miejscu obecnego domu handlowego Sezam będzie realizować projekt Nowy Sezam – obiekt biurowo-handlowy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, połączony z wyjściem ze stacji Metra.