Prolongowane umowy, powiększenie jednego z salonów oraz pojawienie się wkrótce nowej marki – to efekt zakończonych rozmów między Centrum Handlowym Forum Gliwice i grupą LPP. Strony przedłużyły umowy na wynajem pow. handlowej na działalność salonów Reserved/Reserved Kids (1300 m kw.), Cropp (285 m kw.) oraz Home&You (285 m kw.), a także renegocjowały umowę na wynajem pow. na salon House. Zgodnie z nową umową House będzie większy o 80 m kw. i zajmie 285 m kw. Zupełnie nową marką w CH Forum, i w całych Gliwicach, będzie Mohito. Jej salon zajmie powierzchnię 270 m kw.
– Kontynuując dynamiczny rozwój marki Mohito, odnoszącej obecnie wielki sukces handlowy, zdecydowaliśmy się na otwarcie salonu w CH Forum. Jest to dla nas sprawdzona i dobrze oceniana lokalizacja. Dodatkowo nasze relacje z właścicielem i zarządcą obiektu opierają się na wzajemnym zaufaniu oraz pełnym zrozumieniu wzajemnych oczekiwań i możliwości. Stąd możemy je nazwać autentycznie partnerskimi. To umożliwiło nam łatwo zdecydować o powiększeniu salonu House i przedłużeniu umów dla innych marek – komentuje Jacek Szołoch, dyrektor Działu Rozwoju w Polsce w firmie LPP S.A.
– Z satysfakcją kontynuujemy współpracę z LPP i cieszy nas, że dzięki pozyskaniu marki Mohito grupa ta będzie jeszcze mocniej reprezentowana w CH Forum. LPP to dla nas bardzo ważny najemca, dysponujący zróżnicowanym portfolio. Jego marki mają ponadto wysoką rynkową rozpoznawalność i doskonałe notowania u naszych klientów – mówi Marta Radomska, leasing manager CH Forum z ramienia Avestus Real Estate, spółki zarządzającej gliwickim centrum.
– Poszerzenie zakresu współpracy z LPP idzie w parze z naszą strategią rozwoju centrum, które posiada wiele funkcji, jednakże opiera się na modzie – komentuje Agnieszka Mielcarz, dyrektor CH Forum z ramienia Avestus Real Estate.
Zakończenie negocjacji z LPP jest kolejnym kamieniem milowym w procesie rekomercjalizacji gliwickiego Forum. Z każdym miesiącem wydłuża się bowiem lista firm, które związały się z tym centrum na kolejne lata. Z dużych sieci uczyniły to już m.in. Apart, Cubus, Douglas, H&M i KappAhl. Niedawno CH Forum pozyskało także Super-Pharm i McDonald’s. W rezultacie prowadzonych aktualnie rozmów biznesowych w CH Forum pojawią się wkrótce kolejne nowe marki, a wielu obecnych już najemców przedłuży umowy.

CH Forum to 43 tys. mkw. powierzchni, 140 sklepów i punktów usługowych, w centrum 200-tysięcznych Gliwic, w odległości 15 min od węzła autostradowego Gliwice – Sośnica, największego węzła drogowego w Europie Środkowej. Na terenie Centrum Handlowego znajduje się hipermarket Carrefour oraz 13-ekranowe Cinema City. Forum zostało otwarte 28 czerwca 2007 roku. Właścicielem obiektu jest niemiecki fundusz inwestycyjny DEKA Immobilien GmbH, a zarządcą Avestus Real Estate.