Pako Lorente zapowiada rozwój sieci sprzedaży

Autorem projektu Galerii Miodowej, której budowa rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku w Kluczborku, jest warszawskie biuro projektowe vsf creative sp. z o.o. Stworzony początkowo dla Audley Holdings, projekt ten realizowany jest przez spółkę PA Nova. Galeria Miodowa to obiekt hybrydowy, który składa się z jednokondygnacyjnej galerii handlowej wielkości około 8,5 tys. mkw. i retail parku wielkości 4 tys. mkw. Charakterystyczną cechą projektu architektonicznego jest fasada ze stalowymi i drewnianymi elementami, które mają podkreślać nowoczesny i naturalny charakter budynku. Galeria powstanie obok istniejącego już marketu budowlanego przy ul. Byczyńskiej.

Anchorem centrum jest Tesco, a wśród najemców są także sieciowe sklepy obuwnicze, sklep sportowy, drogeria, kilka sieciowych sklepów modowych, kawiarnia, pizzeria oraz biuro podróży i salonik prasowy. Oferta galerii będzie uzupełniona o ciąg usługowy. Z kolei w części parku handlowego znajdzie się ok. 30 sklepów m.in. z branży modowej, agd rtv oraz wyposażenia wnętrz. Powierzchnia całkowita Galerii to prawie 12,5 tys mkw. Dla klientów przewidziano parking naziemny mieszczący 343 samochody. Otwarcie obiektu zaplanowano na koniec sierpnia 2012 roku. Pierwsze prace budowlane ruszyły 5 grudnia 2011 roku.

Prezesem zarządu spółki vsf creative jest Paul Andrew Ayre, a wspólnikiem Katarzyna Wojdyga Ayre. Biuro powstało w 2001 roku i zatrudnia 40 osób.