Ireneusz Kazimierczyk, prezes spółki Czerwona Torebka

Pierwsze prace związane z modernizacją dróg dojazdowych do Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu rozpoczną w roku 2012, zaś w rok później ruszy rozbudowa obiektu. W  2014  zostanie oddanych do użytku dodatkowe 60 tys. mkw. powierzchni handlowej . Inter Ikea Centre Group Polska SA,  która realizować będzie tę inwestycję zamierza rozbudować Park Handlowy Bielany z dotychczasowych 80 tys. mkw. do 140 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się w sumie 200 sklepów, czyli o 120 więcej niż dotychczas. Powstanie dodatkowych 1500 miejsc parkingowych, dzięki czemu centrum będzie mogło przyjąć 4700 pojazdów.  Projekt przygotowuje grupa projektowa BDP.

W dalszych planach jest rozpoczęcie budowy większego sklepu IKEA w nowej lokalizacji na terenie Centrum Handlowego Bielany we Wrocławiu. Powierzchnia sklepu w stosunku do obecnej wzrośnie ponad dwukrotnie i wyniesie docelowo około 38 tyś mkw.

Ponadto IKEA nabyła działkę pod przyszłe inwestycje w Opolu, znajdującą się naprzeciwko centrum handlowego Turawa Park. W grudniu 2011 roku zakończona została rozbudowa Regionalnego Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach, w ramach której powstał m.in. nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, SILO. Centrum obsługuje sklepy IKEA w sześciu krajach Europy. IKEA inwestuje też w odnawialne źródła energii. We wrześniu 2011 roku firma kupiła od grupy Martifer dwie działające farmy wiatrowe w okolicach miejscowości Bukowsko i Łęki, w województwie podkarpackim za kwotę blisko 214 milionów złotych. IKEA zobowiązała się też do zakupu trzeciej farmy wiatrowej, która powstanie w Rymanowie i planuje kolejne inwestycje w pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.

Inter Ikea Centre Group Polska SA należy do grupy Ikea. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok Ikea w należących do IICG Polska centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Obecne są przede marki oferujące produkty wyposażenia wnętrz oraz firmy odzieżowe. IICG Polska jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrów handlowych w Lublinie i Poznaniu oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu.