Piotr Lisowski, Prezes Zarządu Abra S.A.

W czwartek, 19 stycznia 2012 w Centrum Handlowym Atrium Świętochłowice, został otwarty hipermarket Tesco. Zajmuje on powierzchnię ok. 2230 m2. Nowy hipermarket będzie największą placówką tego typu w okolicy. Tesco to jedna z trzech największych międzynarodowych sieci detalicznych. W Polsce posiada blisko 400 sklepów, 27 stacji benzynowych oraz własne centra handlowe. Grupa Tesco zatrudnia w Polsce ok. 30 000 pracowników.

Centrum Handlowe Atrium Świętochłowice mieści się przy ulicy Chorzowskiej 19. Najemcami Centrum są m.in. Nomi, Euro AGD/RTV i Rossmann.

Obecnie Atrium posiada w Polsce 20 działających centrów handlowych o wartości rynkowej na koniec września 2011 r. w wysokości 961 mln euro.Aktywa te obejmują około 346 tys. m2 pow. najmu brutto
i w ciągu III kwartału 2011 r. wygenerowały 45,5 mln euro dochodu brutto z najmu. W skład portfela Atrium wchodzą  m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Atrium Targówek, Promenada w Warszawie, Galeria Atrium Mosty w Płocku, Galeria Atrium Biała w Białymstoku oraz Centrum Handlowe Atrium Forum w Koszalinie.  Atrium prowadzi budowę Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie, o powierzchni najmu  70 tys. mkw., które ma zostać otwarte w 2013 r. oraz drugiej fazy Centrum Handlowego Galeria Mosty w Płocku, o powierzcni  najmu 7 tys. mkw.

Atrium European Real Estate Limited to wiodąca firma na rynku nieruchomości zajmującą się, przede wszystkim, inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zarządzaniem nimi i ich rozwojem.  Grupa jest właścicielem 154 centrów handlowych o wartości rynkowej 2 mld. euro zdywersyfikowanych na osiem krajów. Dochód brutto z najmu nieruchomości inwestycyjnych do 30 września wyniósł 126.3 mln euro (za cały 2010 r. wyniósł 151 mln euro), a dochód netto z najmu osiągnął 115,1 mln euro (134 mln euro w 2010).

Pod względem lokalizacji geograficznych spółka skupia swoją działalność głównie w Polsce, Czechach i na Węgrzech, ale jest również obecna w Rosji, Rumunii, na Słowacji, w Łotwie i Turcji. Poza tym, posiada portfel deweloperski, którego wartość rynkowa na dzień 30 września 2011 r. wynosi 592 mln euro.

Spółki ma siedzibę na wyspie Jersey i jest notowana na dwóch giełdach, wiedeńskiej i amsterdamskiej Euronext, pod symbolem ATRS.