Tesco

Star Europa podpisała kolejne umowy najmu na powierzchnię handlową w City Center Rzeszów, swoim największym projekcie powstającym w Rzeszowie. Nowi najemcy łącznie wynajęli 1, 5 tys. mkw. strefy food court.

Na liście sieci gastronomicznych, które otworzą swoje lokale w rzeszowskim obiekcie znajdują się m.in. Mc Donald’s ( 480 mkw.), który zajmie dwupoziomowy lokal, KFC ( 105 mkw.), Olimp ( 88 mkw.), Kuchnia Wietnamska ( 90 mkw.), Grand Kebab ( 64 mkw.), Subway (30 mkw.) oraz North Fish ( 64 mkw.). Ponadto ofertę gastronomiczną City Center Rzeszów wzbogacą także dwie restauracje kelnerskie oraz kawiarnie i wyspa kawowa i jogurtowa.

– Strefę foodcourt w City Center Rzeszów charakteryzować będzie przede wszystkim bardzo przemyślany i urozmaicony dobór najemców – komentuje w rozmowie z Retailnet.pl Daniel Słuchocki, wiceprezes, Star Europa.

Przypomnijmy, City Center Rzeszów powstaje w ścisłym centrum Rzeszowa na trzyhektarowej działce. Obiekt będzie miał 135 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Część handlowa budynku zajmie trzy najniższe kondygnacje, gdzie pojawi się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Nad częścią handlową powstaną dwa poziomy parkingów na 1,2 tysięcy aut. Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia w budynku będą funkcjonować: hotel ze 130 pokojami w standardzie trzech gwiazdek, centrum konferencyjne, powierzchnie biurowe klasy A, klub fitness, klatki do squasha, spa oraz kino Helios.

Projekt budynku opracowało Biuro MWM Architekci, a architekturę wnętrz Bose International Planning&Architecture.

Star Europa to rzeszowska firma działająca od 1990 roku. Zrealizowała 15 inwestycji, m.in. Galerię Graffica w Rzeszowie – najlepiej zrządzane centrum handlowe w 2010 i 2011 roku w rankingu zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych i TNS Pentor. W portfelu Star Europy jest też Europa II w Nowym Sączu, Galeria Rzeszów, Capital Park czy Hotel Victoria w Lublinie. Zarządzanie własnymi projektami i budowa City Center Rzeszów, to dwa najważniejsze zadania, które realizuje w tej chwili rzeszowski deweloper.
Star Europa jest uczestnikiem Shopping Center Business Forum – konferencji branżowej, która odbędzie się 14 lutego 2012 roku w warszawskim hotelu Hilton.