Grzegorz Iwański, dyrektor działu finansowania Echo Investment S.A.

Firma KPMG, która objęła przymusowy zarząd nad upadającą siecią, poinformowała, że szuka kupca dla brytyjskiego detalisty. Jak donosi BBC, w Peacocks rozpoczęły się już zwolnienia. 249 z liczącego 565 pracowników głownego biura sieci w Cardiff, została zwolniona w czwartek, 19 stycznia 2012 roku. Zarządca sieci poinformował jednak, że nie będzie zamykał sklepów. Niepokryte zobowiązania sieci w Wielkiej Brytanii wynoszą obecnie około 577 mln funtów brytyjskich.

Przedsiębiorstwo Peacock zostało założone w 1884 roku w Warrington, Cheshire przez Alberta Franka Peacocka. Początkowo był to sklep wielobranżowy. W 1940 rok syn założyciela Harold Peacock przeniósł firmę do obecnej lokalizacji w Cardiff.

Firma zatrudnia blisko 10 tys. ludzi w Wielkiej Brytanii, gdzie ma 611 sklepów. W Polsce sklepami Peacocks zarząda firma Ultimate Fashion (współpracująca z takim markami jak GAP, Esprit, Aldo, Mango, Dune, Mexx i inne). Sklepy sieci Peacocks znajdują się w Galerii Twierdza w Zamościu, Victoria w Wałbrzychu, Tesco i Sawa w Warszawie, Echo w Kielcach, Arena w Gliwicach i Focus Park w Bydgoszczy.