Schlecker ma 180 placówek w Polsce

Jak poinformował Parkiet, rosyjska sieć sklepów obuwniczych zapowiada ekspansję w Polsce. Właściciel marki, Igor Yakovlev zamierza otworzyć w naszym kraju 60 sklepów do czerwca i 150 do końca tego roku.

W salonach sieci ma być sprzedawane pod własną marką, niedrogie obuwie damskie i męskie. Właścicel sieci poinformował, że sklepy będą miały średnio około 300 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Wartość planowanych przez Kari inwestycji szacuje się na około 150 mln dolarów. Oprócz Polski i Rosji salony marki mają pojawić się także w Kazachstanie i na Ukrainie.

Jak powiedziała redakcji Retailnet.pl Renata Miś, analityk inwestycyjny AmerBrokers S.A., pomimo wzrostu czynszów, utrzymuje się zainteresowanie dużymi galeriami handlowymi ze strony branży obuwniczej.

– Pomimo, że prasa podawała informacje o kryzysie, spowolnieniu polscy producenci i handlowcy obuwia zwiększali swoją sieć sprzedaży. Spośród spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2011 roku sieć Wojasa zwiększyła się o 14 salonów, Prima Mody o 5, a NG2 zwiększyło sieć salonów marki CCC w Polsce o 10, w Czechach o 6 i Boti o 7. Jednocześnie jednak NG2 zmniejszyła sieć salonów franczyzowych oraz marki Quazi, co w konsekwencji oznaczało zmniejszenie liczby salonów – dodaje analityk Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A.

Właścicielem sieci Kari jest Igor Yakovlev, rosyjski biznesmen. Yakovlev jest także założycielem sieci Eldorado, która oferuje sprzęt elektroniczny oraz artykuły gospodarstwa domowego.