Nowa sieć obuwnicza w Polsce

Budowa Galerii Bronowice ruszyła na początku stycznia. Powierzchnia tego centrum handlowego wynosić będzie 60 tys. mkw., w tym galeria handlowa zajmie 35 tys. mkw. zaś hipermarket 23,3 tys. mkw. (15 tys. mkw. powierzchni handlowej). Galeria Bronowice powstaje u zbiegu Conrada i Jasnogórskiej, a  zlokalizowanych tam będzie około 150 sklepów. Otwarcie inwestycji firmy Immochan, planowane jest na drugą połowę 2013 roku – informuje inwestor.

Wykonawcą robót jest firma Erbud SA z siedzibą w Warszawie. Zgodnie z kontraktem opiewającym na 179,5 mln zł netto firma do 1 czerwca 2013 roku postawi budynek w stanie surowym.

Immochan, wchodzący w skład grupy Auchan, jako jej dział nieruchomości, jest deweloperem, inwestorem, komercjalizatorem i zarządcą galerii handlowych. W Polsce, Immochan jest właścicielem i zarządcą 20 centrów handlowych, z tysiącem lokali, o łącznej powierzchni najmu 149 tysięcy metrów kwadratowych. Nieruchomości te znajdują się w następujących miastach: Mikołów, Sosnowiec, Żory, Krasne, Poznań (dwa centra handlowe: Komorniki i Swadzim), Rumia, Gdańsk, Bielsko-Biała, Gliwice, Katowice, Wrocław, Białystok (dwa centra handlowe: Hetmańska i Produkcyjna), Warszawa (Modlińska), Częstochowa, Bydgoszcz, Piaseczno, Płock i Szczecin.

Więcej o Galerii Bronowice będzie można usłyszeć podczas konferencji Shopping Center Business Forum, która odbędzie się 14 lutego 2012 w warszawskim hotelu Hilton.