Inwestycja ma być gotowa na wiosnę 2014 roku

 Árpád Török, CEO węgierskiej firmy deweloperskiej TriGranit podkreśla, że Polska jest dla węgierskiego dewelopera kierunkiem flagowym. Inwestycje firmy TriGranit w Polsce osiągnęły poziom około miliarda euro, zaś powierzchnia zrealizowanych projektów przekroczyła pół miliona metrów kwadratowych – poinformował. Przypomnijmy, że TriGranit uzyskał w połowie stycznia 2012 roku 119 mln euro pożyczki na realizację zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Poznaniu. Wartość inwestycji oceniana jest na 160 mln euro. Pożyczkodawcą jest konsorcjum banków, w którego skład wchodzą Bank Zachodni WBK, Raiffeisen Bank Polska SA, Nordea Bank Polska SA, BRE Bank SA, HYPO NOE.
– Pierwsze centrum handlowe w Polsce otworzyliśmy w Katowicach siedem lat temu. Następne były Bonarka City Center w Krakowie, jak również katowicki kompleks mieszkaniowy Dębowe Tarasy w 2009 roku oraz pierwsza faza projektu biurowego B4B w 2011 roku. W Poznaniu możemy wykorzystać nasze doświadczenia z WestEnd City Center w Budapeszcie i Emonika City Center w Lublanie, w których to miastach również przekształcamy stacje kolejowe w nowoczesne centra – powiedział CEO firmy TriGranit.

Budowa zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Poznaniu rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku. Oprócz dworców kolejowego i autobusowego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych. Centrum ma zostać ukończone pod koniec 2013 roku.