TriGranit realizuje kosztującą 160 mln euro inwestycję w Poznaniu

Centrum Kowale inwestycja typu Convenience Shopping Center realizowana przez Impress sp. z o.o i Towarzystwo Inwestycyjne Investing SA  zostanie oddane do użytku w IV kwartale br.

Obiekt  zlokalizowany jest w Kowalach, przy głównej drodze pomiędzy Gdańskiem, a obwodnicą trójmiejską w sąsiedztwie dużych kompleksów mieszkaniowych. Zaprojektowany jako dwie połączone ze sobą bryły:  części handlowo-usługowej ( o powierzchni około 5,4 tys. mkw. ) oraz biurowej ( o powierzchni około 911 mkw. ). W podziemnej części kompleksu znajdować się będzie hala garażowa mogąca pomieścić ok. 91 samochodów. Dodatkowe miejsca parkingowe zaplanowano wokół całego budynku- łącznie będzie ich 162. W części biurowej budynku przewiduje się na parterze lokale świadczące usługi bankowe i finansowe, przychodnię na pierwszym piętrze i szkołę językową na drugim piętrze. Natomiast niższa część budynku będzie posiadać charakter typowo handlowy. Łączna powierzchnia usługowo-handlowa na której znajdzie się około 30 lokali wynosić będzie 5,393 mkw.

Miejscowość Kowale, w której powstaje inwestycja jest rozwijającą się częścią aglomeracji trójmiejskiej. Stanowi ona jedyną alternatywę dla prężnie rozwijającego się Gdańska. Pobliskie osiedla zamieszkane są przede wszystkim przez młodych ludzi – ceniących sobie lokalny spokój oraz wygodę komunikacyjną z centrum Gdańska ( 7 km ). Inwestorami są spółka celowa Impress Sp. z o.o. Spółka komandytowa oraz podmiot dominujący – Towarzystwo Inwestycyjne Investing S.A. Wyłącznym agentem do spraw komercjalizacji jest Axi Immo Group Sp. z o.o.