CH Kowale gotowe w 2012

Obecnie trwa komercjalizacja obu galeri, zarówno już otwartej w  Lubinie, jak i budowanej w Janowie Lubelskim. Ta druga inewestycja – jak podaje Elbfonds Development- ma sie zakończyć jeszcze w 2012 roku. Oba projekty Inwestor będzie prezentował  podczas najbliższej edycji Shopping Center Business Forum, która odbędzie się 14 lutego 2012 roku.

Inwestycja w Janowie Lubelskim powstaje na 6,5 ha działce przy ul. Lubelskiej. Będzie to galeria handlowa przy supermarkecie spożywczym Tesco o powierzchni użytkowej około 1,9 mkw. Dla klientów dostępny będzie parking mieszczacy 60 samochodów. Obiekt jest skomercjalizowany w około 64 procentach – proces ten prowadzi sam inwestor. Obiekt został zaprojektowany przez Polcors Service Mateusz Mańko.
Z kolei inwestycja w Lubinie zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Wyszyńskiego. Jest to wolnostojący budynek handlowy z funkcjonującym supermarketem spożywczym Polomarket oraz apteką. Całkowita powierzchnia najmu wynosi 2 tys. mkw.  Do wynajęcia pozostało jeszcze ok.750 mkw.

Elbfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek Elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat angażując się w obiekty handlowe jako inwestor i deweloper. Fundusz zrealizował już kilka mniejszych inwestycji w Polsce o łącznej powierzchni najmu 20 tysięcy metrów kwadratowych. Obecnie realizuje lub zamierza zrealizować kilka projektów w rodzaju convenience shopping center, m.in. w Piekarach Śląskich, Żyrardowie, Poznaniu czy Lubinie. We wrześniu 2011 roku firma inwestor otworzył centrum handlowo-usługowe Józefosław w Piasecznie koło Warszawy.