Firma Deloitte obecna jest w 140 krajach, ma 165 tys. pracowników

Do grona najemców rozbudowywanego CH Ogrody dołączy salon Camaieu. Spółka CBRE Global Investors podpisała z siecią umowę najmu 250 mkw. powierzchni na parterze nowej części obiektu.

Camaieu to firma oferująca modę damską. Sieć została założona w 1984 roku i posiada blisko 1000 sklepów w 17 krajach, m.in. we Francji, Belgii, Holandii, Hiszpanii i Szwajcarii. W rozbudowanym CH Ogrody zajmie powierzchnię 250 mkw.

Rozbudowa obiektu, która rozpocznie się w trzecim kwartale br., jest odpowiedzią inwestora na oczekiwania klientów, a także wyjściem naprzeciw ewolucji rynku powierzchni komercyjnych. Powierzchnia najmu obiektu po rozbudowie powiększy się ponad dwukrotnie i wyniesie 43 500 mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych około 130 sklepów i punktów usługowych.

Wśród nowych najemców CH Ogrody znajdzie się również supermarket drogeryjny Rossmann (482 mkw. na parterze), dwupoziomowy salon marki H&M (1 600 mkw.) oraz inne marki. Ofertę funkcji rozrywkowej obiektu wzbogaci wielosalowe kino, restauracje i kawiarnie. Dla klientów zostanie przeznaczonych 1 260 miejsc na trzypoziomowym parkingu. Komercjalizacja nowego projektu jest w bardzo zaawansowanej fazie, trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami.

Za rozbudowę i komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma Acteeum Central Europe, która działa na zlecenie dewelopera CH Ogrody – CBRE Global Investors.

Obecne od 2002 roku na elbląskim rynku Centrum Handlowe Ogrody oferuje 17 500 mkw. powierzchni GLA. Mieści się w nim 55 sklepów i punktów usługowych, m.in.: hipermarket Carrefour (10 200 mkw.), Komfort, RTV Euro AGD, Deichmann oraz Reserved. Klienci mogą korzystać z ponad 900 miejsc parkingowych.

Spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest firmą działającą w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. Jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94.8 mld. Dolarow.

W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.