Otwarcie City Center Rzeszów planowane jest na IV kwartał 2012

Park Handlowy Kwadrat powstanie przy ul. Andersa, około 2 km od centrum Białegostoku przy aktualnie przebudowywanej obwodnicy. Obiekt będzie miał około 55 tys. mkw. powierzchni najmu rozlokowanych na jednej kondygnacji. Otwarcie parku planowane jest na marzec 2014 roku.

– Założeniem jest stworzenie pierwszego w mieście wielkopowierzchniowego parku handlowego, opartego na markach międzynarodowych, krajowych oraz lokalnych przedsiębiorcach. Obecnie trwają rozmowy z międzynarodową siecią spożywczą oraz operatorem DIY. Inwestor jest już w posiadaniu prawomocnych warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzennego” – mówi Marcin Gudz, Senior Associate z Colliers International Poland.

W chwili obecnej na miejscu planowanego parku znajduje się m.in. zakład produkcyjny firmy Biazet S.A. zajmujący się montażem urządzeń małego AGD i jest jednym z największych pracodawców w regionie.

– Biazet ma w planach budowę fabryki w nowej lokalizacji, ze względu na niedostateczny potencjał rozwojowy obecnego zakładu. Firma się rozwija i niezbędne jest zwiększenie powierzchni części produkcyjnej, a ta została jeszcze ograniczona w związku z przebudową ulicy Andersa – komentuje Mirosław Newel, prezes zarządu w przedsiębiorstwie Biazet S.A.

PH Kwadrat będzie miał 55 tys. mkw pow. najmu, 1,5 tys. miejsc parkingowych i zostanie otwarty w marcu 2014 roku.

Inwestor, Biazet S.A. powstał w wyniku transformacji przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną, w której większość mają właściciele prywatni. Firma wyspecjalizowała się w montażu wyrobów AGD pod marką Philips. Drugą dziedziną działalności spółki jest najem powierzchni handlowych, biurowych, produkcyjnych i magazynowych w ramach posiadanych przestrzeni użytkowych.

Colliers International jest firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości, zatrudniającą ponad 15 tys. pracowników w 481 biurach w 62 krajach. Jest częścią spółki giełdowej FirstService Corporation (notowanej na NASDAQ oraz TSX). Colliers doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Zajmuje się pośrednictwem w zakresie wynajmu, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami, a także doradztwem na rynku inwestycji hotelowych i rekreacyjnych, nadzorem budowlanym, wyceną oraz badaniami rynku. W Polsce firma działa od 1997 roku.