Nowy najemca Galerii Brwinów

– W 2011 roku powstały cztery sklepy należące do sieci. Dwa w Warszawie, jeden w Szczecinie i jeden w Krakowie Modlniczce. Jeśli chodzi o przyszły rok, to wstępnie informowaliśmy już o czterech otwarciach – powiedziała Retailnetowi Justyna Zajączkowska, PR manager Alma Market. Oprócz sieci sklepów stacjonarnych, Alma rozwija także delikatesy internetowe Alma24.pl.

Alma to sieć delikatesów i supermarketów należących do krakowskiej firmy Alma Market SA. Sklepy sieci znajdują się w Krakowie, Warszawie, Nowym Targu, Tarnowie, Piasecznie, Pruszkowie, Poznaniu, Wrocławiu, Rybniku, Gdyni, Katowicach, Bydgoszczy, Sopocie, Łodzi, Zielonej Górze, Opolu, Rzeszowie, Lubinie, Lublinie, Częstochowie i Szczecinie. Historia delikatesów Alma rozpoczęła się w Krakowie, w 1995 roku, gdy powstał pierwszy sklep tej sieci. Marka posiada zarówno lokale własne, jak i wynajmuje powierzchnie w centrach i galeriach handlowych.

Strategicznym celem spółki jest wzrost wartości firmy i powiększenie udziału w rynku handlu detalicznego artykułów konsumpcyjnych typu FMCG. Firma zamierza to osiągnąć poprzez: stworzenie i systematyczny rozwój jednolitej sieci obiektów handlowych oferujących artykuły konsumpcyjne typu FMCG oraz zwiększanie powierzchni sprzedaży detalicznej poprzez uruchamianie nowych obiektów handlowych.