Kompleks ma powstać do 2017 roku

W Galerii Nowy Świat uruchomiono nowy salon z elegancką odzieżą damską Żana. Lokal sieci ma 111 metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się na poziomie zero rzeszowskiej galerii.

Żana to polska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją własną autorskich kolekcji. Firma działa od 1993 roku. Jest jedną z niewielu firm, którym udało się pozycjonowanie marki w tak wąskim segmencie ekskluzywnej odzieży damskiej. Swoje salony Żana posiada już w Gdańsku, Warszawie oraz Łodzi.

Znakami rozpoznawczymi kolekcji sygnowanych marką Żana są krój, wykonanie oraz wyrafinowane tkaniny. Produktami flagowymi marki Żana są garnitury i kostiumy damskie o charakterze zarówno całodziennym jak i wizytowym. Dopełnienie oferty stanowią bluzki, sukienki, żakiety i płaszcze.

Galeria Nowy Świat działa na rzeszowskim rynku od roku 2009. Dysponuje blisko 31 tys. mkw. powierzchni całkowitej, z czego powierzchnia najmu stanowi około 22 tys. mkw. W czteropoziomowym obiekcie jest miejsce na ok. 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród największych najemców obiektu są: C&A, KappAhl, New Yorker, Douglas, H&M, Gerry Weber, Tatuum, Electro Word. Nowy Świat jest sztandarową inwestycją firmy Womak.

Inwestor, spółka Womak, jest grupą inwestorską działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych. Specjalizuje się w budowie, zarządzaniu i komercjalizacji centrów handlowych. Na rynku działa od 2003 roku. Jej najważniejsze obiekty to oprócz Galerii Nowy Świat w Rzeszowie, centra handlowe Viktor zlokalizowane w Olsztynie, Poznaniu oraz we Wrocławiu.