Grupa Smyk spodziewa się większych obrotów niż w ubiegłym roku

Grupa Immofinanz, działająca za pośrednictwem spółki celowej Galeria Zamek sp. z o.o., przygotowała ostateczny projekt galerii w Lublinie. Największe zmiany wprowadzono w konstrukcji dachu.  Jak ustalił Dziennik Wschodni, przewidziano tam obszerne skwery i trawniki.  – Nowa koncepcja centrum jest już gotowa. Więcej szczegółów ujawnimy w lutym – poinformowała Retailnet.pl Stella Hatzl z Immofinanz.

Przypomnijmy, że inwestycja rozpoczęta przez Isabeau Polska sp. z o.o. została w zeszłym roku przejęta przez Immofinanz sp. z o.o. Obecnie trwają rozmowy między inwestorem a miastem w sprawie zmiany obecnego pozwolenia na budowę. – Prace budowlane planujemy niebawem zacząć – zapewnia Hatzl.

Immofinanz potwierdził w rozmowie z Retailnet.pl, że szuka nazwy dla obiektu. Z ustaleń Dziennika Wschodniego wynika, że rozważane są trzy: Galeria Zamek, Tarasy Zamkowe, Galeria Zamkowa. Pomóc w wyborze mają badania, zlecone przez Immofinanz, które pozwolą ustalić, jak te nazwy są odbierane przez klientów. – Chcemy wkrótce wybrać ostateczną nazwę galerii  – poinformowała Hatzl.

Centrum będzie miało 40 tysięcy mkw. powierzchni GLA. Galeria powstanie na działce o powierzchni 29 tysięcy mkw. zlokalizowanej w rejonie alei Tysiąclecia i Unii Lubelskiej. Galeria ma zostać oddana do użytku pod koniec 2013 roku. Ires Poland sp. z o.o. zajmuje się komercjalizacją obiektu. 

Należąca do Immofinanz Group, Immofinanz Polska sp. z o.o. jest naszym kraju właścicielem około 356 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni brutto. 24 procent to powierzchnia handlowa. Spółka ma 456 najemców w siedmiu miastach. Najwięcej nieruchomości posiada w Warszawie. Kapitalizacja rynkowa Immofinanz wynosi 34 mld euro.