Galeria Świdnicka przy ul. Miłego Dnia

W przyszłości centrum Europa II będzie w połowie zajęte przez biura i rozrywkę. Jedynie piętro i parter będą przeznaczone na handel. W centrum już działa sala do squasha, jest też szkoła tańca i są biura. To sposób na rosnącą podaż powierzchni handlowych w mieście i związane z tym zaostrzenie konkurencji. Już teraz Rzeszów ma wysoki wskaźnik nasycenia powierzchnią handlową – 1062 mkw. na tysiąc mieszkańców. Po zrealizowaniu kolejnych galerii, które dziś są w budowie, może on być dużo większy, ok. 1600 mkw. 
 
–  Cały czas patrzymy na rynek i obserwujemy, jak się zmienia. Wiemy, że część powierzchni handlowej z Rzeszowa zniknie. Jesteśmy liderami na tym rynku i wydaje nam się, że zawsze jesteśmy krok do przodu przed konkurencją. Otworzyliśmy na przykład salę do squasha w Europie II. Nigdzie dotychczas w rzeszowskich centrach takiej sali nie było. Podobnie jest z centrum Center Park, które profilujemy na centrum medyczne – informuje w wypowiedzi dla Retailnet.pl Daniel Słuchocki, wiceprezes Star Europy.

Centrum Handlowe Europa II znajduje się w ścisłym centrum Rzeszowa w sąsiedztwie dworca PKP i PKS, w pobliżu rynku. Niedaleko powstaje duże centrum realizowane również przez rzeszowską Starę Europę – City Center Rzeszów. Na czterech kondygnacjach Europy II znajduje się około 160 sklepów różnych branż. Kondygnacje od pierwszego do trzeciego zajmują stoiska handlowe, a kondygnację czwartą powierzchnie biurowe. Powierzchnia całkowita to 13,5 tys. mkw. Center Park to dwukondygnacyjne centrum usytuowany przy Placu Wolności na skrzyżowaniu ulic Józefa Piłsudskiego i Kolejowej.