SPCG Trading o planach rozwoju LaPerla

W lutym 2012 roku zostanie otwarty nowy sklep sieci Abra S.A. Salon będzie działać w Gdańsku, przy alei Grunwaldzkiej 211, w Centrum Meblowym Top Shopping. Abra, dotychczas obecna wyłącznie w większych miastach, systematycznie rozszerza sieć swoich placówek handlowych również o mniejsze miejscowości. W marcu powstanie sklep franczyzowy w Jędrzejowie, w województwie świętokrzyskim.

Abra S.A. to największa nieproducencka sieć sklepów meblowych w Polsce. Firma została założona w 1990 roku w Krakowie. W ramach sieci funkcjonuje ok. 80 placówek handlowych, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Abra S.A. należy do grupy Steinhoff International – jednego z największych na świecie koncernów z branży wyposażenia wnętrz i artykułów gospodarstwa domowego.

W Centrum Meblowym Top Shopping w Gdańsku, gdzie nastąpi najbliższe otwarcie salonu Abra, na 18 tyś. mkw. powierzchni, działa obecnie około 30 sklepów oferujących meble i artykuły wnętrzarskie. Właścicielem obiektu jest firma Demuth Service Sp. z o.o. Immobilia S.K.A. powstała w roku 2001 jako jedna ze spółek grupy Demuth. Na początku swojej działalności firma skupiona była głównie na rozbudowie, zarządzaniu i administrowaniu siecią firmowych salonów meblowych Top Shopping. Dotychczas powstały cztery tego typu obiekty: w Gdańsku, Szczecinie, Komornikach k/Poznania i Łodzi. Obecnie spółka zajmuje się także zarządzaniem obiektami biurowymi, ich komercjalizacją oraz kompleksową obsługą inwestycji budowlano-komercyjnych realizowanych dla klientów zewnętrznych.