Sieć liczy około 80 sklepów

Inwestor, jak już informowaliśmy, otrzymał pozwolenie na połączenie centrum handlowego Rzeszów Plaza z hipermarketem E.Leclerc. Między obiektami powstanie przeszklona przestrzeń w której znajdą się powierzchnie handlowe.

Połączenie obiektów zostanie zrealizowane w związku z trwającą aktualnie rozbudową galerii Rzeszów Plaza. W wyniku rozbudowy Rzeszów Plaza zwiększy się o pięć tysięcy metrów kwadratowych, po zakończeniu prac będzie liczył 19,5 tys. metrów kwadratowych. Powstanie około 15 nowych lokali oraz dodatkowo 500 miejsc parkingowych na pięciopoziomowym parkingu (łącznie z sąsiadującym parkingiem E.Leclerc będzie ich 1 360).

– Data otwarcia dobudowanej części Rzeszów Plaza nie została jeszcze ustalona. O wszystkich decyzjach będziemy informować na bieżąco – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Maria Prokop, dyrektor ds. marketingu, Keen Property Partners Retail.

Wartość inwestycji związanej z rozbudową centrum handlowego to około 13 milionów euro. Generalnym wykonawcą prac związanych z rozbudową jest firma Agencja Fregata Sp. z o.o. z Kołobrzegu, natomiast projekt nowej części obiektu został wykonany przez studio architektoniczne Artplan-Tomasz Orłowski z Rzeszowa.

Keen Property Partners Retail (KPP Retail) specjalizuje się w zakupie i budowie lokalnych i regionalnych centrów handlowych. W portfelu firmy znajdują się m.in. centrum handlowe Galeria Orkana w Lublinie (nabycie, zarządzanie, a następnie sprzedaż firmie ORCO Property Group), Rzeszów Plaza (modernizacja, rozbudowa i zarządzanie), Park Handlowy Eden w Zgorzelcu (nabycie i pełnienie roli współdewelopera) oraz Galeria Sieradzka (nabycie, rozbudowa i pełnienie roli współdewelopera). Flagowym projektem firmy jest Galeria Victoria zlokalizowana w centrum Wałbrzycha.