obecnie spółka posiada ponad 250 sklepów segmentu dyskontowego

Grupa Kapitałowa Redan planuje w 2012 roku kolejne otwarcia w segmencie modowym (marki odzieżoweTop Secret, Troll i Drywash). – Nacisk będziemy kłaść przede wszystkim na rozwój sklepów franczyzowych, zarówno w Polsce jak i za granicą – informuje Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan S.A.

Strategia rozwoju grupy zakłada dynamiczny rozwój krajowej sieci sprzedaży i ekspansji zagranicznej modowej części działalności. W związku z realizacją jej założeń Redan sukcesywnie otwiera nowe lokalizacje w Polsce, na Ukrainie i w Rosji. – Nowe otwarcia nie zawsze łączą się z ilościowym zwiększeniem sieci. Te mniejsze i nie zawsze rentowne sklepy są przekształcane bądź zamykane na rzecz większych powierzchniowo placówek – tłumaczy Bogusz Kruszyński.

Redan w ostatnich miesiącach w sektorze fashion, koncentrował się na rozwoju sieci za granicą. Wykorzystując potencjał rynków wschodnich, na Ukrainie i w Rosji, w samym IV kwartale 2011 r. uruchomiono w sumie 6 salonów. Na koniec 2011 r. zagraniczna sieć sklepów Redan liczyła 32 sklepy o łącznej powierzchni 4,76 tys. mkw. Docelowo grupa na rynku rosyjskim do końca 2014 roku planuje otworzyć 82 sklepy w systemie franczyzowym marki Top Secret.

Na krajowym rynku Redan w IV kwartale 2011 r. uruchomił trzy salony. Na koniec 2011 r. cała krajowa sieć sprzedaży sektora fashion liczyła 180 placówek, których łączna powierzchnia wyniosła 27,79 tys. mkw. W pierwszym kwartale Grupa planuje uruchomienie trzech nowych sklepów pod szyldem Top Secret – dwóch franczyzowych w Rawie i Wrześni oraz jednej placówki własnej w Gdyni w CH Klif.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów Textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia ponad półtora tysiąca osób. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrala Spółki znajduje się w Łodzi. Na dzień 31 grudnia 2011 r. sieć sprzedaży Grupy Redan, dla segmentu modowego i dyskontowego razem liczyła 463 sklepy, a łączna powierzchnia wszystkich sklepów wyniosła nieco ponad 88 mkw. powierzchni.