FootFall Index Polska w trzecim tygodniu 2012

Europa Centralna, sztandarowy projekt firmy Helical Poland zlokalizowany w Gliwicach wkracza w kolejny etap budowy. Obiekt, którego otwarcie zaplanowano na czwarty kwartał 2012 roku jest skomercjalizowany w 70 procentach.

– Obecnie jesteśmy w fazie konstrukcji przekryć dachowych na słupach nośnych. Równolegle wznosimy ściany ogniowe dzielące park handlowy na strefy ogniowe. W kolejnych tygodniach planujemy dokończenie przekryć dachowych oraz wykonanie posadzek w obrębie parku handlowego. Następnie przejdziemy do wykonywania fasad – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Marta Chodkowska, Helical Poland Sp. z o.o.

Europa Centralna to kompleks łączące ideę galerii i parku handlowego. Obiekt zlokalizowany jest w Gliwicach na skrzyżowaniu dwóch krajowych autostrad (A1 i A4). Zasięg oddziaływania przekroczy 4.9 miliona klientów w godzinnej strefie dojazdu. centrum zajmie ponad 67 tys. mkw. powierzchni handlowej netto. Do kluczowych najemców należą Tesco Extra, Castorama, Jula, Media Expert, RTVEuroAGD, Smyk, Reserved, H&M, KappAhl, Cubus, Lindex, Empik, CCC, Douglas, Kakadu oraz Super-Pharm.

Generalnym wykonawcą CH Europa Centralna jest firma Polimex-Mostostal. Całkowita wartość inwestycji przekracza 150 mln euro. Projekt został uhonorowany ekologicznym certyfikatem BREEAM. Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical Poland we współpracy z firmą Jones Lang LaSalle.

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie.
Helical Poland specjalizuje się w budowie parków i centów handlowych. Pierwszy projekt – Park Handlowy we Wrocławiu, został otwarty w grudniu 2008 r., drugi – Turawa Park (40 tys. mkw.) centrum handlowe, finansowane przez Standard Life Investments – w kwietniu 2011 roku.