Kolejny etap budowy centrum w Gliwicach

Inwestorzy: HB Reavis Group i Polskie Koleje Państwowe S. A. zabiegają o uzyskania zgód korporacyjnych i zgody środowiskowej oraz  pozwolenia na budowę nowego dworca Warszawa Zachodnia z kompleksem budynków, łączących funkcje biurowe, handlowe i usługowe. Wcześniej- jak już informowaliśmy- inwestorzy uzyskali zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na utworzenie spółki West Station Investment, która ma zrealizować to przedsięwzięcie.  Prace przy budowie kompleksu  rozpoczną się w 2013 roku. Planowane otwarcie nowego dworca to koniec 2014/początek 2015 roku – informuje Barbara Leszczyńska z zespołu prasowego PKP S.A.

PKP S.A. i międzynarodowa firma deweloperska HB Reavis w czerwcu 2011 roku podpisały umowę inwestycyjną w sprawie realizacji tego projektu. Zamierzeniem obu stron jest powstanie dworca kolejowego do końca 2014 roku, a w kolejnych latach nowoczesnego kompleksu siedmiu budynków, łączących funkcje biurowe, handlowe i usługowe (wszystkie do 2017 roku). Kompleks powstanie od strony Al. Jerozolimskich na obszarze prawie 17 tys. mkw. Powierzchnia handlowa jeszcze nie jest znana. Koszt całego przedsięwzięcia to 110 mln euro. Finansowanie mają zapewnić zarówno środki developera prywatnego jak i polskiego przewoźnika kolejowego.

– To już kolejna inwestycja PKP S.A. przygotowywana wspólnie z prywatnym inwestorem, podobnie jak w Katowicach i Poznaniu. Dworzec Warszawa Zachodnia i tereny wokół niego stwarzają ogromne możliwości. Dlatego funkcje dworcowe, gwarantujące europejski standard obsługi podróżnych, zostaną tu z powodzeniem połączone z komercyjnymi – mówił podczas uroczystości podpisania umowy Paweł Olczyk, członek zarządu PKP S.A.

HB Reavis Poland Sp. z o.o. należy do HB Reavis Group. To największy deweloper nieruchomości komercyjnych na Słowacji. Grupa HB Reavis oferuje kompleksowe usługi w zakresie działalności deweloperskiej, budowlanej, zarządzania nieruchomościami oraz aktywami. HB Reavis wybudowało i wynajęło 500 tys. mkw. powierzchni komercyjnych koncentrując się na rynku powierzchni biurowych, centrów handlowych i magazynowych.