Blackstone Real Estate Advisors VII ma zostać ukończony w tym roku

Alglob zamierza zrealizować w 2012 roku około 20 inwestycji polegających na zainstalowaniu witryn sklepowych w systemie KEEPGLASS w centrach handlowych. Firma zaprezentuje system podczas konferencji Shopping Center Business Forum, która odbędzie się 14 lutego 2012 roku w warszawskim hotelu Hilton.

– Aktualnie trwają rozmowy na temat nowych inwestycji, których w 2012 roku planowanych jest około 20, w tym sześć obiektów należących do największych w Polsce. Dotychczas witryny w systemie KEEPGLASS zamontowano w sześciu galeriach handlowych m.in. Outlet Futura Park w Krakowie, Galeria Pawelec w Nowym Tomyślu czy Galerii Sucholeskiej – informuje Tomasz Jagiełka, prezes firmy Alglob.

– Wyprodukowaliśmy w Polsce system KEEPGLASS, stanowiący najlepszą odpowiedź na potrzeby najemcy w zakresie witryn sklepowych w galeriach handlowych. Zasada montażu szkła została oparta na profilu dolnym i górnym bez konieczności stosowania jakichkolwiek profili pionowych. W stworzonej w ten sposób linii górnej i dolnej możemy wykonać ścianę stałą, drzwi rozwierne, drzwi przesuwne bez ograniczenia szerokości oraz zabudowę szafki hydrantowej. Drzwi szklane zostały wyposażone w najlepsze samozamykacze podłogowe, wymiana zamka nie wymaga więc kosztownego demontażu całego skrzydła, a uszkodzony profil można łatwo wymienić. KEEPGLASS jest jedynym systemem, który można zamontować do każdej konstrukcji budynku. Przede wszystkim dotyczy do obiektów w rejonach zagrożonych, np. szkodami górniczymi – tłumaczy Tomasz Jagiełka.

System ten będzie prezentowany podczas najbliższej konferencji Shopping Center Business Forum – Mam ogromną nadzieję, że wreszcie na tak szerokim forum uda mi się zwrócić uwagę na istotną kwestię bezpieczeństwa szkła wewnątrz każdego budynku użyteczności publicznej, w tym galerii handlowych. Skoro udało nam się stworzyć polski produkt bezpieczny, a przy tym cenowo konkurencyjny, to wierzę, że ułatwi to życie inwestorom, projektantom, inspektorom nadzoru technicznego, a przede wszystkim najemcom – ocenia prezes firmy Alglob.