Tomasz Jagiełka, prezes Alglob

Realizacja galerii handlowej w Jaworznie prowadzona będzie przez spółki należące do grupy kapitałowej P.A. Nova S.A. bez udziału GC Investment S.A. Spółki zawarły umowę w tej sprawie. P.A. Nova nabyła od GC Investment 500 udziałów w kapitale zakładowym spółki GC. Nova Sp. z o.o. (za pomocą której prowadzony jest projekt budowy galerii w Jaworznie) za łączną cenę 25 tys. zł, stając się jednocześnie jedynym wspólnikiem spółki GC. Nova. Z kolei GC Nova sprzedała spółce GC Investment nieruchomość położoną w Jaworznie o powierzchni 1,83 ha. Na skutek zawartej umowy P.A. Nova pozostała właścicielem nieruchomości położonej w Jaworznie o powierzchni 6,16 ha, na której planowana jest realizacja galerii handlowej o powierzchni najmu ok. 35 tys. mkw.

Prace budowlane na terenie, gdzie powstać ma galeria handlowa w Jaworznie, rozpoczną się pod koniec 2012 roku. Obiekt ma być otwarty na przełomie 2013/2014 roku. Jednocześnie trwają rozmowy z pierwszymi potencjalnymi najemcami galerii handlowej w Jaworznie. Pierwsze umowy najmu zostaną podpisane z głównymi operatorami galerii, którzy będą zajmować w tym obiekcie największe powierzchnie. Podpisany już został natomiast list intencyjny dotyczący wynajmu powierzchni w galerii w Jaworznie z operatorem kina. Podmiotami odpowiedzialnymi za proces komercjalizacji galerii handlowej o roboczej nazwie Jaworzno City Center jest Dział Ekspansji P.A. Nova oraz firma Retail Concept z Warszawy.

Galeria handlowa powstanie w śródmieściu Jaworzna, naprzeciw Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej, Kolejowej oraz Grunwaldzkiej. Obiekt pomieści około 130 sklepów i punktów usługowych. Nowa galeria będzie obiektem dwukondygnacyjnym o sprofilowanych poziomach handlowych. Na parterze galerii, oprócz hipermarketu spożywczego oraz 2-3 sklepów modowych, znajdą się salony obuwnicze, sklepy z asortymentem sportowym, punkty usługowe takie jak pralnia chemiczna, piekarnia, punkt dorabiania kluczy, salony gsm. Piętro galerii przeznaczone będzie na sklepy z modą damską, męską, dziecięcą, akcesoria, sklep branży AGD RTV, kino wielosalowe. Na piętrze została również zaprojektowana strefa gastronomiczna.