Firma stworzyła najwiekszą w Polsce sieć lodziarni

System BioAmp do oczyszczania kanalizacji rozkłada resztki żywności zalegające w kanalizacjach i separatorach, a także poprawia jakość ścieków. – Dochodzi tu jeszcze czynnik ekonomiczny. System pozwala zmniejszyć częstotliwość opróżniania tłuszczowników w lokalach gastronomicznych, a jest to czynność zarówno pracochłonna jak i kosztowna. Nie bez znaczenia jest też problem odoru wydobywającego się z tłuszczowników w czasie ich opróżniania oraz z rur kanalizacyjnych, w których zagniwają osady organiczne. Rozwiązanie nasze praktycznie eliminuje ten problem – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Mariusz Grzęda, przedstawicielem Chemsearch, polskiego oddziału amerykańskiej firmy NCH Corporation.

Grzęda podkreśla, że wprowadzenie systemu do centrum handlowego nie jest trudne. Urządzenie do inkubacji bakterii ma niewielkie rozmiary – 75 cm wysokości, 46 cm długości i 24 cm szerokości. Potrzebny jest dopływ zimnej wody i prądą 230 V oraz dostęp do kanalizacji. – Comiesięczny serwis polegający na uzupełnieni preparatu Free Flow i dezynfekcji urządzenia jest dokonywany przez naszych pracowników. Nasi potencjalni klienci nie muszą nabywać tych urządzeń, są one tylko wynajmowane na czas trwania kontraktu (ewentualne naprawy, wymiana urządzenia jest po stronie naszej firmy). Koszt miesięczny umowy serwisowej jest stały – informuje Mariusz Grzęda.

Chemsearch to polski odział amerykańskiej firmy NCH Corporation. Firma NCH powstała w roku 1919 w USA. Posiada swoje przedstawicielstwa w 60 krajach. NCH Polska sp. z o.o. działa od 1992 roku. Swoje rozwiązania w zakresie utrzymania drożności systemu kanalizacyjnego firma zaprezentuje podczas Shopping Center Business Forum 14 lutego 2012 roku w Warszawie.