Galeria Malta odnotowuje wzrost odwiedzalności

Centrum handlowe, będące częścią kompleksu, który zamierza wybudować w Lublinie Inter Ikea Centre Polska będzie otwarte wiosną 2014 roku – informuje Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR Ikea Retail Sp. z o.o. Prace budowlane związane z realizacją projektu inwestor zamierza  rozpocząć najwcześniej w 2013 roku. 

Park w Lublinie stanie przy al. Spółdzielczości Pracy. – Będzie to destynacja handlowa ze sklepem Ikea – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl w czerwcu 2011 roku Karolina Horoszczak, rzecznik prasowy spółki. Sklep z meblami zajmie 35 tysięcy metrów i ma być jednym z największych uruchomionych pod marką Ikea w Polsce. Obok powstanie kompleks innych obiektów handlowych o powierzchni 41 tysięcy metrów kwadratowych. Ma się tu mieścić około 200 sklepów. Łączna powierzchnia parku to 76 tysięcy metrów kwadratowych.

W 2012 roku Inter Ikea Centre Polska skoncentruje się na realizacji rozbudowy parku handlowego Bielany we Wrocławiu. Ikea w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które w roku finansowym 2011 odwiedziło ponad 18 milionów osób. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Polska, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając meble i artykuły wyposażenia wnętrz do sieci IKEA na całym świecie.