Otwarcie rozbudowanej galerii nastąpi jeszcze w tym roku

Na liście przedsiębiorstw wyróżnionych Diamentami Forbesa, nagrodą przyznawaną przez redakcję miesięcznika Forbs, znalazł się innowacyjny na skalę europejską projekt inwestycyjny należący do Holdingu Ptak.

Diamenty Forbesa otrzymują przedsiębiorstwa, które w ciągu minionych dwunastu miesięcy najszybciej zwiększały swoją wartość, które są rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT i ROA) oraz mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Szczegóły metodologii wyceny przedsiębiorstw oraz pomiaru wzrostu ich wartości zostały opracowane przez analityków Dun & Bradstreet w porozumieniu z redakcją Forbesa.

Przypomnijmy, Centrum Targowe Ptak S.A. rozpoczęło realizację Ptak Expo, nowatorskiego projektu o zasięgu globalnym, który w jednym miejscu skupiać będzie producentów z całego świata. Jego innowacyjny charakter polega na stworzeniu nowoczesnego centrum handlowo-wystawienniczo-biznesowego o powierzchni zabudowy 1 mln mkw., na terenie którego zlokalizowanych będzie 8 stref aktywności gospodarczej: Ptak Outlet, Retail Park, strefa expo, centrum kongresowo-hotelowe, strefa stałego wystawiennictwa i handlu, centrum samochodowe z torem testowym, strefa mieszkaniowa oraz strefa logistyczno-produkcyjna.