Diament Forbsa dla Holdingu Ptak

Otwarty w czwartek, 26 stycznia 2012 roku, supermarket Tesco w Centrum Handlowym Pruchnicka w Jarosławiu jest 410. sklepem sieci Tesco w Polsce. Lokal o powierzchni 1150 mkw. ruszył wraz z nowo powstałym centrum przy ul. Pruchnickiej.

– 25 stycznia otworzyliśmy także wolnostojący supermarket we Wschowie w Lubuskiem, 19 stycznia – hipermarkety kompaktowe w Centrum Handlowym Atrium w Świętochłowicach oraz wolnostojący hipermarket w Kolbuszowej. Wcześniej, 15 grudnia, został otwarty supermarket w Centrum Handlowym Drukarnia w Bydgoszczy, a 30 listopada supermarket w Vis a Vis w Radomiu – informuje w wypowiedzi dla Retailnet.pl Michał Sikora z biura prasowego sieci Tesco. Jak wyjaśnia Sikora, wymienione wolnostojące supermarkety należą do Tesco. W centrach zaś sieć występuje jako najemca.

Tesco to jedna największych międzynarodowych sieci detalicznych. Jak wynika z opublikowanego w tym roku rankingu Global Powers of Retailing Top 250, sieć z obrotami rzędu 92 mld dol. (osiągniętymi w 2010 roku) zajmuje trzecie miejsce na świecie po amerykańskim Wal-Mart stores, inc. (419 mld dol.) i francuskim Carrefourze (119,5 mld dol.). W Polsce oprócz 410 sklepów, posiada także 28 stacji benzynowych oraz własne centra handlowe. Grupa Tesco zatrudnia blisko 30 tysięcy pracowników.

Głównym inwestorem CH Pruchnicka jest firma PHU Szron z Jarosławia. Powierzchnia całkowita obiektu to 7,4 tyś mkw. Pod wynajem przeznaczono 5,5 tys. mkw. Znajdzie się tu również parking na 250 miejsc.