Hevelius będzie największym centrum handlowym w Trójmieście

O możliwej sprzedaży Simple Creative Products, odzieżowej spółki zależnej, Gino Rossi  poinformowała w przesłanym PAP komunikacie. W ten sposób spółka chce pozyskać środki na restrukturyzację zadłużenia na wypadek przedłużania się procesu pozyskania gotówki z nowej emisji akcji.

Gino Rossi w grudniu 2011 podpisał  porozumienie z bankami, które są głównymi wierzycielami spółki. Zapewniono w nim  utrzymanie podstawowych linii kredytowych do 31 stycznia 2012 r. Od lutego firma powinna zacząć spłacać części swych zobowiązań. Cytowany w komunikacie Grzegorz Koterwa, prezes Gino Rossi mówi, że podczas zaplanowanego na 31 stycznia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy głosowana bedzie emisja akcji z prawem poboru. Proponowana na grudniowym NWZA emisja bez prawa poboru nie zyskała bowiem poparcia, zaś akcjonariusze sygnalizowali, że poprę emisje z prawem poboru.

Taka  emisja to długotrwały proces- podkreśla prezes. Dla tego spółka rozważa  alternatywne źródło pozyskania pieniędzy na spłatę zadłużenia. Zarówno emisja akcji z prawem poboru jak i sprzedaż akcji Simple potrwa  jednak  4-5 miesięcy. Dla tego ostateczną decyzję o sposobie pozyskania środków na spłatę zobowiazań spółka zamierza podjęć w okolicach czerwca 2012.