Ukończenie kompleksu handlowego IKEA w Lublinie planowane jest w 2014

Projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Olsztynie obejmuje budowę galerii handlowej połączonej z dworcami – kolejowym i autobusowym. – Naszym zdaniem Olsztyn powinien wykorzystać niecodzienną szansę na realizację korzystnej dla wszystkich mieszkańców inwestycji bez użycia środków publicznych miasta- czytamy w apelu skierowanym 27 stycznia 2012r. do prezydenta Olsztyna przez radę pracowniczą oraz związkowców z PKS-u. Dlatego- pisza dalej pracownicy-apelujemy do prezydenta oraz władz miasta o pilną pomoc, o niedyskryminowanie inwestora i nie wstrzymywanie prac nad planem miejscowym, którego pilne uchwalenie pozwoli na realizację inwestycji, której nie powstydziłoby się żadne europejskie miasto.  

Przypomnijmy, projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zakłada stworzenie nowoczesnej galerii o powierzchni 45 tys. mkw. GLA. Kompleks ma łączyć funkcje komunikacyjne, handlowe i rozrywkowe, na wzór obiektów obecnie realizowanych w Katowicach i Poznaniu. Inwestor firma Retail Provider prowadzi rozmowy z czterema funduszami, które realizują lub wspierają największe projekty retailowe w kraju i chcą współuczestniczyć w przygotowywaniu inwestycji w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Spółka Retail Provider, to fundusz private equity, który 4 października 2011 nabył 85 procent akcji PKS Olsztyn od Skarbu Państwa. W ramach umowy prywatyzacyjnej spółka zobowiązała się do utrzymania funkcji dworcowych w Olsztynie oraz do kontynuowania działalności w zakresie transportu pasażerskiego.