W 2011 roku sieć otworzyła 266 salonów na świecie

– Nasze projekty inwestycyjne zakładają uruchomienie do końca 2014 roku około 17 nowoczesnych, wielosalowych obiektów kinowych Heliosa zlokalizowanych w galeriach handlowych – informuje portal Retailnet.pl Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios S.A. Nowe kina mają powstać między innymi w Gdyni, Grudziądzu, Bydgoszczy, Kaliszu, Szczecinie, Rzeszowie, Kędzierzynie-Koźlu, Nowym Sączu i Warszawie.

– Realizacja tych inwestycji zależy od wybudowania i uruchomienia galerii handlowych i adaptacji przestrzeni dla kin w tych galeriach, co leży w gestii inwestora – dewelopera. Jeżeli skutecznie zostaną zrealizowane plany naszych partnerów – deweloperów, to powinny w nich powstać kina Helios – zaznacza Tomasz Jagiełło.

– Jesteśmy zainteresowani dopełnieniem sieci kin Helios tak, aby nasze multipleksy powstały w miastach i regionach, w których nie jesteśmy jeszcze obecni, zarówno w miastach średniej wielkości, gdzie mamy największe doświadczenie, jak i w dużych aglomeracjach, jeżeli projekt jest rentowny. Każdy projekt jest przez nas analizowany samodzielnie – dodaje prezes zarządu Helios S.A.

Helios S.A. powstał w 1993 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi własnej sieci kin i udanym przejęciom, m.in. nabytej w 2007 r. sieci 5 kin Kinoplex zlokalizowanych w Gdańsku, Bielsku Białej, Warszawie, Opolu i Kielcach, spółka stworzyła ogólnopolską sieć kinową w której skład wchodzi 26 obiektów w całej Polsce (24 multipleksy i 2 kina tradycyjne). Łącznie w kinach Heliosa znajduje się 140 sal kinowych i ponad 31 tys. miejsc siedzących. Od 31 sierpnia 2010 roku Helios S.A. jest częścią Grupy Agora S.A. W roku 2011 nie otwarto nowego kina. W tym czasie spółka zajmowała się cyfryzacją obecnych kin oraz prowadzone były rozmowy i ustalenia dotyczące nowych lokalizacji multipleksów Heliosa.