Yann Guen, wiceprezes zarządu Mayland Real Estate

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym ma powstać Retail Park Radomsko, został przekazany Radzie Miejskiej. Obrady nad projektem toczyć się będą pod koniec lutego 2012 roku. – Jeśli zostanie w tym czasie uchwalony, to na początku kwietnia będziemy już znali harmonogram inwestycji – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Stanisław Tarkowski prezes zarządu firmy Metalurgia Nieruchomości sp. z o. o

Jak pisaliśmy na początku roku, prezydent miasta, Anna Milczanowska, zdecydowała wcześniej, że plan zagospodarowania dla terenów w rejonie ulic Reymonta, Kościuszki i Narutowicza, na których ma powstać galeria, nie zostanie skierowana pod obrady Rady Miasta do czasu sporządzenia planów dla sąsiedniego obszaru (tzw. plan "Centrum"). Przygotowywanie tych planów jednak przeciągało się i trudno było określić termin ich ukończenia. Teraz jednak prezydent zmieniła decyzję i procedury administracyjne mogły znów ruszyć.

Retail Park Radomsko będzie miał 20 tys. mkw. powierzchni. W pobliżu jednej z hal planowany jest hipermarket. Przewidywane jest także miejsce na obiekt sportowy. Centrum będzie jednokondygnacyjnym zespołem budynków, w których znajdą się lokale spożywcze, usługowe i gastronomiczne. Mają także zostać wybudowane parkingi dla klientów.

Metalurgia Nieruchomości sp. z o.o. dysponuje terenami obejmującymi łącznie ponad 11 ha zlokalizowanymi w samym centrum Radomska. Obecnie teren, budynki i budowle są wykorzystywane do działalności przemysłowo produkcyjno składowej znanego producenta drutu i gwoździ, Metalurgii SA w Radomsku, oraz innych dzierżawców prowadzących działalność wytwórczą, usługową i handlową. Jedynym udziałowcem spółki jest Hypertension Limited.