Kari wkracza na polski rynek

Rosyjska sieć sklepów obuwniczych, której właścicielem jest Igor Yakovlev zapowiada ekspansję w Polsce. Sklepy Kari pojawią się w miastach mających powyżej 50 tysięcy mieszkańców na terenie całego kraju.

– W 2012 zamierzamy otworzyć 30 salonów w wybranych galeriach i centrach handlowych. Pierwsze kilkanaście sklepów pojawi się już w maju i czerwcu tego roku. Kolejne kilkanaście we wrześniu i październiku. W chwili obecnej prowadzimy rozmowy z zarządami i właścicielami większości galerii handlowych. Pierwsze umowy zostaną podpisane w lutym, później przystąpimy do aranżacji lokali, a w maju będą pierwsze otwarcia – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Krzysztof Barański Real Estate Director, Kari Poland Sp. z o.o.

Spółka poszukuje lokali o powierzchni od 200 do 300 mkw. w najlepszych centrach handlowych bądź przy głównych ulicach handlowych w dużych miastach. Oprócz Polski Kari zamierza budować sieć sprzedaży także w Rosji, Kazachstanie, na Ukrainie i w Czechach. Wartość planowanych przez Kari inwestycji szacuje się na około 150 mln dolarów.

Salony sieci Kari zaoferują w atrakcyjnych cenach modne obuwie oraz akcesoria. Właścicielem sieci jest Igor Yakovlev, znany rosyjski biznesmen, założyciel m.in. sieci sklepów Eldorado oferującej sprzęt elektroniczny oraz artykuły gospodarstwa domowego.