Retail Park Radomsko będzie miał 20 tys. mkw. powierzchni

40-hektarowy obszar w Brzustówce w okolicach Radomia czeka na decyzję Rady Miasta w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego. Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała projekt dokumentu, który zakłada funkcję handlową.

Terenem znajdującym się w okolicach ulic Energetyków, Żółkiewskiego i Mieszka I są zainteresowani zagraniczni inwestorzy. Plany budowy swojego obiektu miała tam Ikea. Teraz wiadomo jednak, że szwedzki inwestor wycofał się z Radomia.

– Miejscowy plan zagospodarowania Brzustówki przedstawiono już w czerwcu 2011 roku. Propozycja prezydenta przewidująca funkcję handlową dla tego obszaru nie zyskała wówczas akceptacji Rady Miejskiej. Z końcem stycznia br. prezydent zdecyduje kiedy ponownie zostanie złożony wniosek pod obrady – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Rafał Grzeszczyk, kierownik Biura Obsługi Inwestora.

W ramach budowy kompleksu handlowo-usługowo-rozrywkowego przewiduje się także dofinansowanie przez potencjalnego inwestora budowy dwupoziomowego skrzyżowania przy ulicy Żółkiewskiego oraz przebudowę na dwupoziomowe skrzyżowania Żółkiewskiego i Mieszka I.

Przypomnijmy, w Radomiu funkcjonuje obecnie kilka centrów handlowych, m.in. Galeria Słoneczna, CH M1, CH Atrium Gam, CH Echo czy Street Mall Vis a Vis.