40 ha w Radomiu pod inwestycje

Korporacja Starbucks osiągnęła 382 mln dol. zysku netto w 13-tygodniowym okresie, który zakończył się 1 stycznia 2012 roku. Oznacza to wzrost o ponad 10 proc. rok do roku. Przychody netto wzrosły o 16 proc. do 3,4 mld. dol. (w porównaniu z 2.95 mld rok wcześniej). Sprzedaż, wyłączając lokale nowo otwarte, wzrosła o 9 proc. Odnotowano też 7 proc. wzrost liczby klientów. O 2 proc. wzrosła kwota przeciętnego zamówienia. Starbucks otworzył w tym czasie aż 241 sklepów na świecie (głównie w Ameryce Łacińskiej i Chinach).

Howard Schultz, prezes zarządu sieci Starbucks podkreślił, że są to najlepsze kwartalne wyniki w historii fimy. – Bardzo udany okres wakacyjny przyczynił się do wzrostu sprzedaży, co w połączeniu z dużą wydajnością operacyjną, spowodowało rekordowe wynik pomimo wzrastających kosztów lokali- powidzieał Schultz. Firma ogłosiła też prognozy na rok 2012. Przewiduje 10 proc. wzrost przychodów oraz wzrost między 1,78 a 1,82 dol. za akcję.

W Polsce sieć Starbucks ma 21 lokali w Polsce (10 w Warszawie, trzy we Wrocławiu, dwa w Poznaniu, dwa w Gdańsku i po jednym w Krakowie, Gdyni oraz Szczecinie). Pierwsza lokalizacja przy ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta w 2009 roku. Siecią zarządza AmRest Coffee sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest sp. z o.o.