Sprzedaż korporacji Starbucks wzrosła o 9 proc.

Włodarzewska SA, deweloper, który jest w trakcie realizacji budowy Galerii Brwinów zamierza w ciągu najbliższych dwóch lat zainwestować w kolejne kompleksy komercyjne na terenie aglomeracji warszawskiej.

– Włodarzewska SA jest w posiadaniu 250 ha gruntów, które zamierza w sporej czesci przeznaczyć pod budowę obiektów komercyjnych. W chwili obecnej skupiamy się jednak na przygotowaniu do otwarcia w marcu Galerii Brwinów. Konkretnymi planami co do nowych inwestycji będziemy mogli się pochwalić w III kwartale tego roku – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Marta Nowicka, Biuro prasowe Włodarzewska SA.

18 stycznia br. obligacje spółki zadebiutowały na Catalyst. – Pozyskaliśmy 21 mln zł i ta kwota zostanie w całości przeznaczona na nowe inwestycje, kupno gruntów pod obiekty handlowe a także nowe inwestycje mieszkaniowe – dodaje Nowicka.

Przypomnijmy, deweloper działa na rynku od 2001 roku. Inwestuje głównie na rynku nieruchomości w Warszawie i województwie mazowieckim. Spółka posiada w swoim portfolio m.in. dwa inne centra handlowe – na warszawskim Ursynowie i Tarchominie. W ciągu ostatnich 10 lat firma zrealizowała także wiele osiedli mieszkaniowych w Warszawie i miejscowościach podwarszawskich. Prezesem zarządu jest Jerzy Kazimierz Szymański.